Suomi English

10.03.2014 MD luokkien mitallit ja finnmark 500 km voitto


Viikonloppuna ja alkuviikosta suomalais ja skotti -menestystä
EM kilpailuista ja Finmarkslopetilla.

Pauliina Kiiski EM kultaa MD6
Alister Dunlop EM pronssia MD12


Ronny Wingren voitti Finmarkslopet 500 kilpailun.
Alexander Schwarz hienosti 9 sija.
onnittelut kaikiklle mushereille.


1 sija
  Ronny Wingren
9 sija
  Alexander Schwarz
22 sija
  Philip Ross
26 sija
  Michael Kalcher
32 sija
  Erika Zopf

 



MD12 EM 2014  43 km + 43km total 86 km 
 
                                 
1.     Cari       Rörström       Sweden     3:32:52,5
2.     Remy     Coster          France       3:46:32,6    
3.     Alister     Dunlop        Scotland     4:11:49,0



MD6 EM 2014  43 km + 43km total 86 km

1.      Pauliina  Kiiski         Finland            3:50:04,5
2.     Aleksandr  Stoliarov  Russia            4:03:07,7
3.     Martin   Vrtel          CzechRepublic  4:04:20,2




 
MD12 43 + 43km      
(Started: 5; DNF: 2; DNS: 1; DQ: 0)      
PLACE    BIB    Country    TIME    First day    Second day      
1.    111    Cari    Rörström    Sweden    3:32:52,5    1:42:26    1:50:27      
2.    112    Remy    Coster    France    3:46:32,6    1:47:28    1:59:05      
3.    115    Alister    Dunlop    Scotland    4:11:49,0    2:01:38    2:10:11      
116    Panu    Sipilä    Finland    DNF    2:31:58    DNS      
114    Rudi    Ropertz    Germany    DNF    1:48:17    DNS      
113    Pavel    Pfeifer    CzechRepublic    DNS   
  
MD6 43 + 43 km      
(Started: 11; DNF: 1; DNS: 0; DQ: 0)      
PLACE    BIB    Country    TIME    First day    Second day      
1.    119    Pauliina    Kiiski    Finland    3:50:04,5    1:50:28    1:59:37      
2.    123    Aleksandr    Stoliarov    Russia    4:03:07,7    1:55:53    2:07:14      
3.    120    Martin    Vrtel    CzechRepublic    4:04:20,2    1:55:01    2:09:19      
4.    122    Grzegorz    Burzynski    Poland    4:15:38,9    2:01:10    2:14:28      
5.    126    Horst    Maas    Austria    4:16:05,7    2:06:09    2:09:57      
6.    118    Johan    Sernheim    Sweden    4:19:14,1    2:00:49    2:18:25      
7.    117    Joni    Elomaa    Finland    4:19:58,2    1:58:14    2:21:45      
8.    124    Kati    Kumpulainen    Finland    4:20:47,4    2:08:12    2:12:36      
9.    127    Suvi    Lahtinen    Finland    4:37:42,1    2:13:47    2:23:55      
10.    121    Gregor    Zdenek    CzechRepublic    4:51:34,2    2:17:40    2:33:54      
125    Pia    Alpua    Finland    DNF    2:37:48    DNS   
 
 

Tulosta
HAE SIVUSTOLTA